Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Idź do spisu treści

Menu główne

Ślubowanie klas pierwszych 2015

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016
 
 
 


Dzień 13 października 2015 roku w naszej szkole był niezwykle ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

Punktualnie, o godzinie 15.00 rozpoczęła się uroczystość, w której dyrektor szkoły Pani Jolanta Wąsowicz powitała przybyłych gości oraz skierowała ciepłe słowa do
pierwszoklasistów witając ich wśród braci uczniowskiej.

Zanim jednak nastąpił niezwykle ważny moment ślubowania i pasowania na prawowitych uczniów naszej szkoły, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym, do którego przygotowywali się przez pierwsze tygodnie nauki. Po części artystycznej nastąpiła ta chwila – pasowanie. Uroczyście wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy, a następnie pierwszoklasiści w obecności zgromadzonych wypowiadając poniższe słowa złożyli obietnicę:

"Ślubuję być dobrym uczniem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę się uczył w szkole,
jak kochać Ojczyznę,  
jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.
Będę się starał być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom."


Po tych słowach Pani Dyrektor szkoły wraz z Panią Wicedyrektor, symbolicznym ołówkiem dokonały pasowania tegorocznych pierwsz
aków na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole. Ukoronowaniem aktu uroczystego ślubowania było wręczenie uczniom klas pierwszych prezentów.


Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia i wspólnie udali się do swoich sal lekcyjnych, by dalej świętować ten jakże ważny dzień.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.


 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego