„Ośmioletnia przygoda z Trójką” dobiegła końca... - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

„Ośmioletnia przygoda z Trójką” dobiegła końca...

Wiadomości
 


Kolejny rocznik ósmoklasistów został absolwentami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole. Osiem lat razem... Tyle lat zdobywania doświadczeń, zgłębiania wiedzy, nawiązywania przyjaźni, uczenia się od siebie nawzajem...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas: 8a i 8b odbyło się 24 czerwca 2021 r. Pojawili się na nim Absolwenci i ich Rodzice, Dyrekcja szkoły oraz Wychowawcy. Było wiele powodów do radości i dumy, kiedy wyróżniający się w nauce uczniowie odbierali nagrody książkowe i gratulacje od Pani Dyrektor, Grażyny Trocińskiej oraz wychowawców klas: p.Katarzyny Łojewskiej i p.Katarzyny Kaźmierczak. Równie wielkie emocje towarzyszyły Rodzicom wyróżnionych uczniów. Odebrali Oni z rąk p.Dyrektor listy gratulacyjne ze słowami uznania za trud włożony w wychowanie dziecka.

Wiele ciepłych słów skierowała do Absolwentów p. Dyrektor. Podziękowała wszystkim za ośmioletnią naukę i wywiązywanie się z uczniowskich obowiązków, odpowiedzialność i obowiązkowość. Podkreśliła, w jak trudnym czasie przyszło im kończyć szkołę podstawową, jak bardzo pandemia COVID-19 zmieniła ich życie, zabrała im wiele pięknych przeżyć, zamknęła w domach i wymagała od nich dużej odpowiedzialności.

W imieniu wychowawców klas głos zabrała p.Katarzyna Łojewska. Zaprosiła uczniów na ostatnią lekcję - i bynajmniej nie była to lekcja języka polskiego. Zaznaczyła, że będzie to ,,lekcja życia", resume tego, co często przemycała „między wierszami”, wskazując, co jest w życiu ważne, co jest istotą człowieczeństwa...

Uczniowie usłyszeli więc, jak ważne są słowa: proszę, dziękuję, przepraszam czy zwykłe: dzień dobry. Przypomnieli sobie, jak ważne jest otaczanie się mądrymi ludźmi, unikanie toksycznych przyjaźni i miłości oraz mówienie: nie. Dowiedzieli się, że mają prawo do błędów, bo nie ma ludzi nieomylnych, a błędy można naprawić. Na koniec usłyszeli  słowa: „Spełniajcie swoje marzenia” i prośbę, aby celująco zdali  w życiu najważniejszy egzamin - egzamin ze swojego człowieczeństwa.

Krótka część artystyczna miała tak naprawdę jedno przesłanie - uświadomić uczniom jak ważny jest „głód wiedzy”, zdobywanie doświadczeń i kult mądrości.

(artykuł: Katarzyna Łojewska)

 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego