#Szkoła Pamięta – edycja 2020 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

#Szkoła Pamięta – edycja 2020

Wiadomości
 


#Szkoła Pamięta to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, chcielibyśmy, aby działania realizowane w ramach akcji miały przede wszystkim charakter wirtualny bądź multimedialny i były realizowane w obrębie szkoły lub placówki.


#Szkoła Pamięta – idea akcji
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.


Źródło zamieszczonych powyżej informacji:

https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-pamieta--zapraszamy-do-udzialu-w-kolejnej-edycji-akcji-menW nawiązaniu do idei akcji #Szkoła Pamięta oraz z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych
uczniowie z oddziału przedszkolnego, nauczania początkowego oraz podopieczni nauczycieli świetlicy zapalili znicze przy pomniku stojącym przed gmachem naszej szkoły. Oddali w ten sposób cześć pedagogom z powiatu kolskiego zamordowanym i poległym podczas II wojny światowej. Dodatkowo dzieci podczas zajęć świetlicowych wykonały prace plastyczne nawiązujące do tradycji Dnia Wszystkich Świętych.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego