Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Idź do spisu treści

Menu główne

Dzień Otwartych Drzwi 2014

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014
 
 
 

    Tradycją stało się, że w pierwszych miesiącach roku wszystkie szkoły w mieście zapraszają rodziny do odwiedzenia szkół, w których ich pociechy rozpoczną naukę.

W tym roku Dni Otwartych Drzwi odbyły się w sobotę 1 marca. Nasza społeczność szkolna wyznaczyła sobie zadanie rzetelnego i kompleksowego zaprezentowania oferty edukacyjnej SP3, jej osiągnięć wychowawczych i programów terapeutycznych.

Na spotkanie ze szkołą przybyło bardzo liczne grono rodziców i ich dzieci, które mogą rozpocząć w murach naszej placówki swoją przygodę z nauką i zabawą.

Prezentacja Trójki rozpoczęła się w małym budynku szkoły (tzw."Pawilonie"), gdzie Pani Dyrektor Jolanta Wąsowicz i Pani Wicedyrektor Grażyna Trocińska przywitały gości zapraszając dzieci do zwiedzenia budynków i obejrzenia przygotowanych przez ich starszych kolegów, niespodzianek.
Pierwsze zaprezentowały się zuchy. Przeprowadziły zbiórkę, zaśpiewały swoją ulubioną piosenkę i wykonały wesoły pląs, do którego zaprosiły obecne na spotkaniu dzieci. Następnie goście obejrzeli sale lekcyjne, w których uczą się najmłodsi. Największą atrakcją były zabawy w sali terapii integracji sensorycznej, gdzie dzieci mogły korzystać ze specjalistycznego sprzętu - huśtawki, platform rotacyjnych, walców, piłek rehabilitacyjnych, chusty animacyjnej, środków do stymulacji zmysłów i przyborów do zabaw zręcznościowych.

Kolejnym etapem poznawania naszej szkoły była wizyta w głównym budynku.  Przechodząc obok nowego boiska szkolnego, wszyscy mogli podziwiać kolorowy plac zabaw, z którego dzieci mogły skorzystać po zakończeniu spotkania. Przy wejściu do "dużej szkoły" czekały na najmłodszych upominki i foldery informacyjne dla rodziców. W sali gimnastycznej uczniowie klasy 5a zaprezentowali przedstawienie  pt."Jaś i Małgosia". Postacią wzbudzającą najwięcej emocji była czarownica mieszkająca w "słodkiej chatce", do której po zakończeniu spektaklu zaprosiła  wszystkie dzieci, aby obdarować je łakociami.
Potem przyszła kolej na zwiedzanie sal i pracowni, z których korzystają uczniowie. Nauczyciele zaprezentowali gościom:
- Centrum Multimedialne i bibliotekę szkolną;
- pracownię przyrodniczą, w której przygotowano ekspozycje środków dydaktycznych
(okazy przyrodnicze, minerały, skamieliny, preparaty, plansze, mapy i plakaty);
- pracownie komputerowe;
- świetlicę i salę zabaw;
- salę języka angielskiego, gdzie dzieci mogły wziąć udział  w zabawach
dydaktycznych  i w konkursie językowym.

W gabinecie terapii logopedycznej i pedagogicznej czekały specjalistki, które służyły fachowymi radami i udostępniały przygotowane dla rodziców materiały informacyjne. Goście mogli także porozmawiać z pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Mamy nadzieję, iż udało się nam zaprezentować Szkołę Podstawową nr 3 z najlepszej strony i nasza oferta edukacyjno-terapeutyczna  spełniła oczekiwania przybyłych rodziców, a przyszli pierwszacy nabrali ochoty na spotkanie z ciekawą nauką, zabawą i sportem.


Czekamy na wszystkich i ...       do zobaczenia we wrześniu!


 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego