Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Idź do spisu treści

Menu główne

W świątecznym nastroju

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013
 
 
 
 
 
 

    Ostatnie dni edukacji w 2012 roku upłynęły w radosnej atmosferze oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Bieżący miesiąc rozpoczęliśmy na wesoło, zwyczajem mikołajkowym. 5 grudnia nasze utalentowane dzieciaki wzięły udział w Międzyszkolnym Przeglądzie Jasełkowym w MDK Koło, gdzie dały bardzo dobry występ. W ten sam dzień szybko przemieściliśmy się do Kolskiego Ratusza, by tam, tym samym przedstawieniem uświetnić szczególną uroczystość - Jubileusz 50-lecia działalności Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kole. Niespełna tydzień później ponownie gościliśmy w Miejskim Domu Kultury w Kole na przedświątecznym X Integracyjnym Festiwalu Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży, który był świetną formą integracji środowiska edukacyjnego z terenu naszego miasta. Wówczas, grupa teatralna „Szczęśliwa dwunastka” z naszej szkoły zaprezentowała spektakl pt. „Baśń o Gizeldzie”. Wspaniała gra aktorska naszym młodych artystów sprawiła, że przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność i wysoko ocenione przez jurorów.
    
… i tak nadszedł ostatni tydzień adwentu - czasu oczekiwania Bożego Narodzenia. Wszyscy poczuliśmy, że święta są już blisko. W szkolnych salach stanęły pięknie ubrane choinki i zawisły świąteczne stroiki.
    
W przedświąteczną środę, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni i zaproszeni goście spotkali się na szkolnej wigilii, by tradycyjnie podzielić się świątecznym opłatkiem i obejrzeć "Świąteczny Musical" w wykonaniu naszych milusińskich.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Poniżej na zdjęciu „Złota Jerozolima i biedne Betlejem” – dekoracja do występów jasełkowych namalowana na płótnie przez naszą panią plastyk – Renatę Wabnic-Osowską.


    
Ostatni dzień przed świątecznymi feriami minął w niecodziennym nastroju. Pielęgnując przepiękne tradycje bożonarodzeniowe, uczniowie poszczególnych klas spotkali się w swoich salach lekcyjnych, by dzielić się opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia świąteczne i spożyć przepyszne, wigilijne potrawy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


… a tak świętowały najmłodsze nasze dzieciaczki w małej szkole, czyli potocznie zwanym przez nas „pawilonie”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego