Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Idź do spisu treści

Menu główne

W kierunku nowoczesnej edukacji

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014
 

    Współczesna edukacja wymaga sięgania po coraz nowocześniejsze rozwiązania technologiczne, dlatego oprócz komputerów, projektorów multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych, nasza placówka zakupiła trzy sztuki mobilnych tablic interaktywnych za środki finansowe ofiarowane przez sponsorów w ramach 90-lecia szkoły.

    
Interaktywne tablice multimedialne są jedną ze skuteczniejszych metod przyciągnięcia i utrzymania uwagi uczniów przez dłuższy okres czasu, dzięki czemu podnoszona jest efektywność nauczania. Urządzenia te współpracują z komputerem i projektorem multimedialnym. Działają jak duży ekran dotykowy obsługiwany za pomocą specjalnego (długiego) wskaźnika lub (krótkiego) pióra elektronicznego. Umożliwiają wyświetlanie dowolnej zawartości komputera m.in. zdjęć, filmów, stron internetowych (w połączeniu z siecią Internet) oraz sterowanie różnego typu aplikacjami (np. programami edukacyjnymi).

Na wyświetlonym obrazie czy tekście istnieje możliwość dokonywania różnych zmian – pisania, zaznaczania, podkreślania, a co ważne, wszystkie czynności wykonuje się stojąc przy tablicy interaktywnej. Po złożeniu, całość mieści się w niewielkim etui, które można wygodnie przenosić z klasy do klasy.

Wykorzystując wymienione udogodnienia, tego typu nowoczesna pomoc dydaktyczna ułatwia łączenie tradycyjnego wykładu z prezentacją materiałów multimedialnych, jakimi dysponuje nauczyciel i powoduje, że tak przygotowana lekcja staje się bardziej atrakcyjna dla uczniów, oddziałując na wiele zmysłów i dając wymierne efekty w szybszym i skuteczniejszym przyswajaniu wiedzy.Zobacz też: Projekt - eSzkoła Wielkopolska
oraz
Projekt „Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej”

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego