Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Idź do spisu treści

Menu główne

W stronę nowoczesnej edukacji

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016


Spotkania z rodzicami podsumowujące pracę w pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016 były doskonałą okazją do przekazania informacji na temat możliwości korzystania z polecanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej strony internetowej - http://www.epodreczniki.pl/. W pawilonie, w którym zajęcia realizują uczniowie klas 1-3, odbyła się prezentacja, dzięki której rodzice poznali zalety korzystania z przygotowanych w programie treści i zadań. Z e-podręczników można korzystać w dowolnym miejscu 24h/7 dni w tygodniu. Są narzędziem pozwalającym na budowanie wiedzy oraz umiejętności uczniów poprzez zastosowanie w nich przekazu treści opartego o różnorodne formy multimedialne.


Realizując założenia planu upowszechniania wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, wychowawczyni klasy 2a, Joanna Migus-Matusiak przedstawiła zebranym film edukacyjny pt. „Nadużywanie Internetu”. Jest to kompendium wiedzy na temat zagrożeń oraz kierunków działania i pomocy osobom, które odczuły negatywne oddziaływania sieci.


Dodatkowo poleca informacje i filmy na stronach:


http://www.saferinternet.pl/pl/kampanie-medialne/mama-tata-tablet


http://www.saferinternet.pl/pl/materialy-multimedialne/3334-zostan-znajomym-swojego-dziecka-projekt-edukacyjny-dla-rodzicow 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego