„Zapal Znicz Pamięci” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

„Zapal Znicz Pamięci”

Wiadomości
 


W związku z planowaną 25 października 2020 r. akcją medialno-edukacyjną: „Zapal Znicz Pamięci” w imieniu Instytutu Pamięci Narodowej serdecznie zapraszamy do włączenia się w jej realizację. Organizowana po raz dwunasty, jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia.

W bieżącym roku tematem wiodącym będą ofiary niemieckich zbrodni, które zginęły w egzekucjach organizowanych na terenie Wielkopolski, Pomorza, Kujaw, Górnego Śląska oraz w regionie łódzkim podczas Operacji Tannenberg. W Wielkopolsce, tradycyjnie już przypomnimy o utworzeniu pierwszego obozu koncentracyjnego na ziemiach polskich – Fortu VII.


W związku z przedsięwzięciem przygotowany został folder, a także kilkadziesiąt biogramów w wersji graficznej, które zostaną upowszechnione w miejscach związanych z danymi postaciami. Do akcji włączają się regionalne muzea oraz izby pamięci, jak również wiele instytucji oświatowych. Tego dnia zachęcamy do zapalenia zniczy w miejscach pamięci oraz do przesyłania zdjęć dokumentujących to wydarzenie na adres: zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl


Więcej informacji na stronie:


https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/118220,XII-edycja-akcji-Zapal-znicz-pamieci-25-pazdziernika-2020.htmlAkcja obywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Pana Marka Woźniaka. Patronem medialnym jest portal:


https://dzieje.pl/

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego