Memoriał im. Henryka Szurgota

Wydarzenia sportowe

W sobotę 14 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbyła się kolejna edycja Memoriału upamiętniającego tragiczną śmierć propagatora piłki siatkowej na terenie Koła i okolic Pana Henryka Szurgota. W kategorii szkół podstawowych do sportowej rywalizacji zgłosiło się osiem zespołów.  Zawody odbyły się według regulaminu opracowanego przez organizatorów. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach po cztery zespoły systemem „każdy z każdym”. Rozgrywano po jednym secie do 20 punktów. Dwa pierwsze zespoły w grupach awansowały do grupy C i grały o miejsca 1-4; pozostałe zespoły przydzielono do grupy D i gra toczyła się o miejsca 5-8. Reprezentacja naszej szkoły zakończyła rywalizację zajmując 4 miejsce, co niewątpliwie jest dobrym osiągnięciem. Należy nadmienić, że miejsce 1 i 2 zajęły kluby sportowe trenujące piłkę siatkową.  Szkoła otrzymała dyplom, natomiast każdy z zawodników w nagrodę za udział w turnieju dostał od organizatorów pamiątkową koszulkę. Skład reprezentacji: Piotr Stegienta, Adrian Płaczkiewicz, Jakub Kaczorowski i Patryk Kotleszka. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1. SP Nr 4 w Turku

2. K.S. "Siatkarz" SP 1 Koło (I)

3. SP Łubianka

4. SP 3 Koło

5. SP Chełmno

6. SP Sompolno

7. K.S. „SIATKARZ” SP 1 Koło (II)

8. ZS  Powiercie