Wielcy zwycięzcy Małej Kolskiej Ligi sezonu 2016/2017 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Wielcy zwycięzcy Małej Kolskiej Ligi sezonu 2016/2017

Wydarzenia sportowe
 


Kolejna edycja Małej Kolskiej Ligi już za nami. 19 lutego 2017r. poznaliśmy zwycięzców sezonu 2016/2017. Z nieskrywaną dumą i ogromną satysfakcją miło jest poinformować, że to reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce. Tegoroczne rozgrywki miały inny charakter i formę. Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn: ZS1 KOŁO I, SP WRZĄCA WIELKA, SP GRZEGORZEW I, ZJEDNOCZENI BABIAK, ZS1 KOŁO II, SP GRZEGORZEW II, STRASZKOVIA STRASZKÓW, SP3 KOŁO. Łącznie odbyły się cztery rundy grane systemem „każdy z każdym” z późniejszymi rewanżami.

Każde mecze przynosiły ogromne emocje, nieoczekiwane zwroty były zupełnie nieprzewidywalne. Do samego końca trwało ogromne napięcie i nie było wiadomo, która z drużyn zwycięży. Przystępując do ostatniej rundy pierwsze miejsce zajmowała reprezentacja SP z Wrzącej Wielkiej mając dwa punkty przewagi przed naszą drużyną i o jeden mecz mniej rozegrany od nas. Ogromną niespodzianką była przegrana drużyny z Wrzącej z zespołem z Babiaka, co otworzyło drogę naszym chłopakom do odniesienia końcowego sukcesu. Dostali prezent, który w pełni wykorzystali. Kolejno wygrali swoje mecze: z ZS 1 Koło II, aż 10 do 0, następnie z Wrzącą i Straszkovią po 4 do 0. Po ostatnim gwizdku sędziego zapanowała ogromna radość z odniesionego sukcesu, chłopcy cieszyli się ze zdobycia okazałego Pucharu Prezesa Firmy  Wood-Mizer, głównego sponsora turnieju.


 


Organizatorem rozgrywek był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole. Na uwagę zasługują również statystyki turnieju – nasi reprezentanci zdobyli najwięcej bramek w rozgrywkach – 45 i stracili najmniej – tylko 6. Serdecznie gratulujemy młodym sportowcom szkoły z odniesionego sukcesu i czekamy na kolejne. Dziękujemy również zaangażowaniu rodziców naszych chłopaków.

Reprezentacja szkoły: Adam Antkiewicz (5a), Paweł Kotkowski (5b), Bartosz Frątczak (5b), Wiktor Rakowski (6a), Bartłomiej Kazimierczak (6a), Piotr Klaczyński (6a), Kamil Nitecki (6b), Maciej Nawrocki (6b), Kamil Wałęza (6b). Opiekunowie: Paweł Rakowski i Marcin Zbierski.


 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego