ZHP w "Trójce" - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

ZHP w "Trójce"

W Szkole Podstawowej nr 3 działa szczep harcerski pod kierownictwem pani Marianny Chojnackiej, który składa się z  trzech gromad zuchowych i jednej drużyny harcerskiej. Prowadzone są one przez panie: Ilonę Szczecińską, Magdalenę Zapędowską-Śpiewak, Annę Cichą i Joannę Perzyńską–Pluchrat.
    Zbiórki odbywają się systematycznie raz w tygodniu. Celem działalności ZHP jest wychowanie wartościowych obywateli naszego kraju przez kreowanie ich wszechstronnego rozwoju: duchowego, społecznego, intelektualnego i fizycznego wg harcerskich zasad (ideałów): służby Bogu, Polsce i bliźnim, braterstwa z innymi ludźmi, bez względu na ich rasę, narodowość i wyznanie.
    Organizacja prowadzi działalność wychowawczą na rzecz dzieci i młodzieży, wpływając na świadomość kształtowania swojego charakteru i osobowości. Podczas zbiórek zuchowych i harcerskich uczniowie doskonalą pracę nad sobą, rozwijają swoje zdolności i umiejętności, uczą się zachowań asertywnych i komunikowania. Jest także czas na śpiew i zabawę.