Komunikat Burmistrza Miasta Koła - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Komunikat Burmistrza Miasta Koła

Szkolny informator

Komunikat Burmistrza Miasta Koła dot. dalszego zamknięcia przedszkoli i żłobka!

Burmistrz Miasta Koła - w związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29.04.2020 r. (Dz. U. z 2020 poz. 780) oraz Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29.04.2020 r. (Dz. U. z 2020 poz. 779), które umożliwiają otwarcie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat - mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i ich rodzin, jako organ prowadzący, podjął decyzję o dalszym zamknięciu przedszkoli miejskich, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz Żłobka Miejskiego.

Jesteśmy w okresie pandemii, wszystkie dane statystyczne w naszym kraju, mieście i powiecie nie potwierdzają zakończenia lub opanowania zakażeń. Nasze Miasto Koło oraz powiat kolski jest obecnie jednym z niewielu obszarów wolnych od zakażeń, choć liczba osób w kwarantannie pozostaje od wielu dni na jednakowym poziomie i nie zmniejsza się drastycznie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo pobytu dzieci w placówkach, ich bliskość kontaktu podczas zajęć dydaktycznych i opiekuńczych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo rodzin i bliskich dzieci podjąłem decyzję o dalszym zamknięciu w/w placówek.

Burmistrz Miasta Koła
/-/ Krzysztof Witkowski

(źródło: http://www.kolo.pl/pl/aktualnosci/8156/komunikat-burmistrza-dot.-dalszego-zamkniecia-przedszkoli-i-zlobka!)