KONKURS PLASTYCZNY „KU WOLNOŚCI” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

KONKURS PLASTYCZNY „KU WOLNOŚCI”

"Ze sztuką na ty"

Dobrze! – odpowiedział zdecydowanie prof. Jerzy Buzek na pytanie: Jak Polacy wykorzystali odzyskaną 25 lat temu wolność? Jerzy Buzek i Władysław Frasyniuk byli gośćmi konferencji historycznej „Ku wolności”, która odbyła się 29 maja w Auli CW-D PWSZ w Koninie. W składzie Komitetu Organizacyjnego tego ważnego dla miasta i regionu wydarzenia była dr Joanna Chojnacka-Gӓrtner, prorektor ds. promocji i rozwoju konińskiej uczelni.

Konferencja była najbardziej spektakularnym punktem obchodów tej rocznicy w Koninie, ale nie jedynym. Na spotkanie w Auli CW-D zaproszono wielu gości. Oprócz przedstawicieli władz miasta, powiatu i uczelni, przybyli działacze dawnej „Solidarności” regionu konińskiego oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych. To przede wszystkim do niej skierowana była debata, do której zaproszono legendy tamtych, ale i obecnych czasów. Poprowadził ją inny uczestnik zdarzeń sprzed ćwierćwiecza – senator Ireneusz Niewiarowski.

Na zakończenie wręczono nagrody laureatom trzech konkursów związanych tematycznie z rocznicą. Uczennica naszej szkoły – Aleksandra Musiał otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „KU WOLNOŚCI”.

Zwycięzcy konkursu plastycznego w kategorii wiekowej 10-13 lat:

I miejsce – Ligia Kołata, klasa 4c, Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie,
II miejsce – Zachariasz Kazimierski, klasa  5, Szkoła Podstawowa w Kleczewie,
III miejsce – Maksymilian Olejnik, klasa 4c, Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie.

Jury przyznało także wyróżnienia:

– Piotr Kulczewski, klasa 4c, Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie,
– Magdalena Grzelczak – klasa 5, Szkoła Podstawowa  w Ratyniu,
Aleksandra Musiał – klasa 6b
, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole.

Opiekun: Renata Wabnic-Osowska