Konkurs plastyczny POD DOBRĄ OPIEKĄ - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs plastyczny POD DOBRĄ OPIEKĄ

"Ze sztuką na ty"

W czerwcu 2016r. przygotowaliśmy prace plastyczne na konkurs pt. „POD DOBRĄ OPIEKĄ” zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. W naszym mieście koordynatorem kampanii był Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole.

Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie wykonać pracę w dowolnej technice plastycznej, w której przedstawi to, jak wyobraża sobie DOBRĄ OPIEKĘ, co to znaczy „dobrze się kimś opiekować”. Ulotka dołączona do regulaminu konkursu pouczała dzieci o tym, że: „Dobra opieka sprawia, że jesteśmy zadowoleni, szczęśliwi i potrafimy radzić sobie z problemami. Dzięki niej możemy właściwie się rozwijać i funkcjonować, jesteśmy też wolni od uzależnień, ponieważ potrafimy odróżniać dobro od zła. Dobra opieka to troska o zdrowie, rozwój, zawieranie wartościowych znajomości, a także umiejętność nawiązywania odpowiednich relacji z ludźmi.”

Uczniowie naszej szkoły wykonali mnóstwo rysunków związanych z dobrą opieką w różnych jej aspektach.  Praca WERONIKI SUJEWICZ i JANA KAMIŃSKIEGO z klasy 6c zostały docenione przez jury konkursu. W październiku 2016r. uczniowie otrzymali dyplomy, grę planszową i książkę.

Opiekun:
                                                                                                          Renata Wabnic - Osowska