„Wiem, jak dbać o zdrowie” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„Wiem, jak dbać o zdrowie”

Wiadomości

W dniach od 6 do 9 maja 2021 roku odbyły się zajęcia profilaktyczne „Wiem, jak dbać o zdrowie” dla uczniów klas 1-3 poprowadzone przez pedagoga szkolnego. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zasadami właściwego dbania o zdrowie, szczególnie podczas pandemii (częste mycie i dezynfekcja rąk, spędzanie czasu na wolnym powietrzu, właściwe odżywianie, wietrzenie pomieszczeń).

Ważnym tematem było dbanie o właściwą postawę ciała przy pisaniu, czytaniu i rysowaniu. Dzieci dowiedziały się także o sile pierwszego i drugiego śniadania, jak również o tym, kiedy powinni chodzić spać, tak aby być wypoczętym. Poruszono również problem właściwego poruszania się po ulicach i unikaniu zbliżania się do osób obcych i nieznanych zwierząt.

(artykuł: Halina Musiałek)