Konkurs literacki - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs literacki

Biblioteka szkolna

W styczniu biblioteka szkolna ogłosiła konkurs literacki dla uczniów klas IV – VI pt. „DOBRE I ZŁE STRONY KORZYSTANIA Z INTERNETU”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać wypracowanie na powyższy temat.

Celem konkursu było:

- zwrócenie uwagi na pozytywne i negatywne strony korzystania z Internetu,
- zachęcenie dzieci do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej,
- rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów, a także popularyzowanie ich twórczości.

Na konkurs wpłynęło 18 prac, większość napisana przez chłopców, spośród których nagrodzono:

I miejsce – SZYMON KOWALSKI z kl. IV A,
II miejsce – JAKUB SUSZWEDYK z kl. VI C,
III miejsce – MIŁOSZ ZBOROWSKI z kl. VI C.

Chłopcy otrzymali nagrody rzeczowe.

PRACA LITERACKA SZYMONA KOWALSKIEGO

Internet to dla nas na pewno zabawa, gry i rozrywka, ale w Internecie są tez różne niebezpieczeństwa…
Na pewno przeglądamy różne ciekawe strony. Są one fajne, ale niektóre są nieodpowiednie. Na przykład strony z grami… Każdy gdy siada do komputera myśli o grach. Na jednych stronach z grami są same ciekawe i zabawne gry, a na drugich gry dla dorosłych. Nie włączamy ich, ponieważ są tam różne złe zachowania. A przecież te gry mogą nas ich nauczyć! Na szczęście w Internecie jest mnóstwo stron z bardzo fajnymi grami. Właśnie z nich korzystajmy!

Plusem korzystania z Internetu jest też zdobywanie informacji. Są różne strony, serwisy, z których można dużo dowiedzieć się o otaczającym nas świecie. Można nauczyć się czegoś z różnych dziedzin, zobaczyć słynne budowle i poznać znane zabytki z dalekich krajów. Są tez wirtualne muzea. Na każde własne pytanie można znaleźć odpowiedź w Internecie. Często informacje z Internetu przydają nam się do szkoły.

Są też serwisy społecznościowe, na których możemy komunikować się z ludźmi. Możemy z nich korzystać pod warunkiem, że robimy to ostrożnie i z rozmysłem, ponieważ są ludzie, którzy chcą nam zrobić krzywdę. Z tego powodu nie możemy podawać swoich danych osobowych.

Internet jest fajny, pomocny, zabawny i mądry pod warunkiem, że korzysta się z niego rozsądnie i z zasadami.

Organizatorzy:

Mirosława Rybicka,