Zawody w Piłce Ręcznej - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Zawody w Piłce Ręcznej

Wydarzenia sportowe

W dniu 20 grudnia 2013 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbyły się Miejskie Zawody Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej. Do rywalizacji sportowej przystąpiły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1, 3 i 5 w kategorii chłopców. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Sędzią głównym zawodów był Pan Mariusz Kotleszka – nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Kole. Nasi zawodnicy pierwszy mecz rozegrali z reprezentacją „Piątki”. Bardzo szybko uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. Jednak im bliżej końcowego gwizdka sytuacja robiła się coraz bardziej nerwowa. Ostatecznie nasi chłopcy wygrali różnicą dwóch bramek. Kolejny mecz to spotkanie „Jedynki” z „Piątką”. Od samego początku zaznaczyła się zdecydowana przewaga zawodników SP 1, którzy spokojnie wygrali mecz. Na zakończenie zawodów do rywalizacji przystąpiła reprezentacja „Trójki” i „Jedynki”. Podobnie jak w meczu poprzednim nasi rywale osiągnęli na początku spotkania znaczną przewagę i bez większych problemów wygrali cały mecz. Dzięki wygranemu meczowi z „Piątką” udało nam się wywalczyć awans na zawody powiatowe wraz z reprezentacją SP1.

Zawody Powiatowe odbyły się 14 stycznia br. w Kłodawie. Zgłosiły się zespoły z Przedcza, Łubianki, Kościelca oraz z Koła – SP1 i SP3. Rozlosowano grupy, w których mecze odbywały się systemem każdy z każdym. Pierwsza grupa to SP1, Przedecz oraz Łubianka, w drugiej zagraliśmy z Kościelcem. Do kolejnej rundy awansowały zespoły z Kościelca, Przedcza oraz dwa kolskie. Mecz finałowy okazał się zaciętą rywalizacją pomiędzy reprezentacjami SP1 i SP z Kościelca. Po końcowym gwizdku sędziego lepszą drużyną okazała się „Jedynka”, która różnicą jednej bramki wywalczyła sobie awans na zawody rejonowe. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji naszej szkoły, która różnicą trzech bramek pokonała graczy z Przedcza.

Skład reprezentacji: Daniel Lesiński, Olivier Kos, Marcel Woźniak, Bartosz Trębacki, Kacper Madaliński, Kacper Ciszewski, Jakub Zawilski, Igor Witczak, Jan Frydziński, Eryk Szymański, Robert Beszczyński, Bartosz Godlewski, Stach Dziedziczak.