Idź do spisu treści

Menu główne

Wicemistrzowie powiatu

Wydarzenia sportowe

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole w dniu 6 listopada odbyły się zawody powiatowe w piłkę halową szkół podstawowych. Miast Koło reprezentowały dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 3. Do Koła przyjechały również reprezentacje z Kłodawy, Dąbia i Łubianki. Pierwszy mecz i pierwsze wielkie emocje pojawiły się w meczu z reprezentacją Kłodawy. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 2:2. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Przyszedł więc czas na serię rzutów karnych. W tym fragmencie gry swoje umiejętności zademonstrował nasz bramkarz Kacper Kniaź. Obronił aż cztery rzuty karne. Ostateczne rozstrzygnięcie padło w szóstej serii, kiedy wcześniej wspomniany zawodnik obronił rzut karny. Mecz zakończył się wynikiem 6:5. Kolejny, równie emocjonujący mecz nasi zawodnicy rozegrali z reprezentacją „Jedynki”. Historia ponownie zatoczyła koło, o wyniku końcowym również miała decydować dogrywka bądź ostatecznie rzuty karne. Jednak w końcówce dogrywki składną akcję przeprowadzili nasi chłopcy, a bramkę na miarę zwycięstwa strzelił Patryk Robak. W meczu o pierwsze miejsce ponownie naszym chłopakom przyszło grać z reprezentacją Kłodawy. Tym razem obie szkoły zagrały ostrożniej, starając się nie popełnić błędów. Niestety, pomimo wielkiego wysiłku włożonego w to spotkanie nie ustrzegliśmy się błędu i w ostatniej minucie zawodnicy z Kłodawy strzelili bramkę na 1:0. Takim wynikiem zakończył się mecz.

Po zawodach klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce – SP Kłodawa;
II miejsce – SP nr 3 Koło;
III miejsce – SP Dąbie;
IV miejsce – SP nr 1 Koło;
V miejsce – SP Łubianka.

Gratulujemy naszym zawodnikom udanego występu, choć im samym pozostał pewien niedosyt, ponieważ byli bardzo blisko wywalczenia awansu do rozgrywek rejonowych w Koninie.