Zuchy i harcerze z "Trójki" w akcji - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Zuchy i harcerze z "Trójki" w akcji

ZHP w "Trójce"

W ramach akcji charytatywnej zuchy i harcerze z naszej szkoły zorganizowali w okresie przedświątecznym zbiórkę pieniędzy w sklepie „Biedronka”, które zostały przeznaczone na zakup upominków z okazji Dnia Babci i Dziadka dla pensjonariuszy Domu Pomocy Sióstr Orionistek w Kole.

Dzień Babci i Dzień Dziadka jest wspaniałą okazją do wyrażenia wdzięczności za wszelkie dobro i składania serdecznych życzeń swoim babciom i dziadkom przez wielkie rzesze wnucząt. Są to szczególnie miłe chwile dla osób starszych, kiedy to młodsze pokolenie patrzy na nich z szacunkiem i docenia ich doświadczenie
oraz mądrość życiową. W tym szczególnym dniu zuchy i harcerze chcieli, aby ci starsi ludzie odczuli, że o nich też ktoś pamięta.

We współpracy z gromadą zuchową ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole, którzy przygotowali okolicznościowy repertuar i po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat", dzieci złożyły życzenia, wręczyły upominki oraz samodzielnie wykonane laurki. Wspólnie spędzone chwile przyniosły radość  i satysfakcję zarówno ludziom starszym jak i dzieciom.

„Na osoby najstarsze powinniśmy patrzeć z szacunkiem. To im przecież rodziny zawdzięczają własną egzystencję, wychowanie, utrzymanie, a to wszystko często dokonywane było za cenę ciężkiej pracy i wielu cierpień.”