Wicemistrzowie Miasta w Unihokeju - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Wicemistrzowie Miasta w Unihokeju

Wydarzenia sportowe

Unihokej (floorball) jest wyjątkowo młodą grą zespołową. Jego początki sięgają lat 50 XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Początkowo gra o nazwie floorhockey wykorzystywała sprzęt do hokeja na lodzie. Ze zbiegiem czasu zastąpiono krążek piłeczką plastikową, a drewniane kije hokejowe kijami z tworzywa sztucznego. W Polsce początki unihokeja przypadają na rok 1991, kiedy to rozegrano I Ogólnopolski Turniej Unihoca, natomiast w 1993 roku włączono go do Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dyscyplina ta zyskała dość szybko popularność. Powstało bardzo wiele klubów i szkół uprawiających ten sport. W naszej szkole unihokej również cieszy się dużą sympatią wśród uczniów. Natomiast reprezentacja szkoły bierze systematyczny udział w rozgrywkach na szczeblu miejskim i powiatowym.

W czwartek 23 stycznia odbyły się mistrzostwa Koła. Szkołę reprezentowały dwa zespoły w kategorii chłopców i dziewczyn. Zawody odbyły się w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy w finale spotkali się z gospodarzami zawodów. Mecze były wyrównane, nie brakowało emocji i zaangażowania. Ostatecznie oba zespoły musiały uznać wyższość gospodarzy, nieznacznie im ulegając. Zatem w mistrzostwach powiatu wystartują również nasi uczniowie, którym życzymy uzyskania jak najlepszego wyniku sportowego.