Zlot wiosenny w ZS nr 1 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Zlot wiosenny w ZS nr 1

ZHP w "Trójce"

W dniach 17-18 maja 2013 roku zuchy i harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w Wiosennym Złazie Hufca ZHP Koło, który w tym roku zorganizowany został w Zespole Szkół nr 1 w Kole. Dzieci pod opieką druhen: Ilony Szczecińskiej, Magdaleny Zapędowskiej–Śpiewak, Katarzyny Kościelnej oraz Joanny Perzyńskiej–Pluchrat doświadczali uroków harcerskiego żywota. W piątek przy kolskim ratuszu  odbył  się  uroczysty apel z okazji 93. rocznicy urodzin Jana Pawła II, podczas którego uczniowie Zespołu Szkół zaprezentowali  inscenizację słowno-muzyczną, a harcerze wraz z Druhem Komendantem złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej Papieża Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Koła. Wieczorem przeprowadzone zostały rozgrywki sportowe na Orliku, młodsi korzystali z  placu zabaw przy szkole, a na koniec dnia odbyła się dyskoteka z „kiełbaskami z grilla”. O północy zuchy z drużyny druhny Ilony doświadczyli wspaniałego, niezapomnianego przeżycia. Najpierw musieli przejść bieg sprawdzający, a następnie przy blasku księżyca złożyć Przyrzeczenie Harcerskie, by stać się prawdziwymi harcerzami.
    Sobota (18 maja) rozpoczęła się porannym apelem, podczas którego drużyny otrzymały mapki cmentarza parafialnego i z ich pomocą mieli odnaleźć groby harcerskich instruktorów oraz minutą ciszy upamiętnić ich służbę. Kolejnym ciekawym wydarzeniem tego dnia było spotkanie z działaczami Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła wraz z panem prof. K. Kasperkiewiczem, który przybliżył historię kolskiego ratusza, następnie dzieci miały możliwość wejścia na ratuszową wierzę i podziwiania panoramy naszego miasta. Uczestnicy złazu zwiedzili również wystawę w Muzeum Technik Ceramicznych. Ponieważ pogoda dopisała znalazł się też czas na odpoczynek i lody. Po obiedzie odbył się apel i rozdanie pamiątkowych dyplomów. Dwa dni upłynęły pod hasłem poszerzania wiedzy o naszym mieście, poznawania swoich możliwości, nawiązywania i pogłębiania harcerskich przyjaźni.

Do zobaczenia na złazie jesiennym.  Z harcerskim Czuwaj!