Konkurs plastyczny MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs plastyczny MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

"Ze sztuką na ty"

Następnym konkursem, w którym brali udział nasi uczniowie był konkurs zorganizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole, był to konkurs pt. „MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO”.

Celem konkursu było propagowanie obchodzonego od czternastu lat Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Święto proklamowano podczas 30. Sesji Konferencji UNESCO w 1999 roku dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzykowości, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących. Na datę obchodów Dnia Języka Ojczystego wybrany został 21 luty.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu w dowolnej technice plastycznej PLAKATU promującego język polski (naukę języka, poprawne posługiwanie się nim). Na konkurs wpłynęło tylko 25 prac, ale nasi uczniowie zostali docenieni. W kategorii uczniów klas IV – VI zdobyliśmy wszystkie nagrody:

I miejsce – WERONIKA SUJEWICZ z kl. VIc,
II miejsce – SZYMON KOWALSKI z kl. IVa,
III miejsce – MIŁOSZ ZBOROWSKI z kl. VIc.

W dniu 22 lutego w siedzibie biblioteki odbyło się uroczyste rozdanie nagród.

Opiekun: Renata Wabnic - Osowska