Konkursy plastyczne biblioteki szkolnej - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkursy plastyczne biblioteki szkolnej

Biblioteka szkolna

W styczniu biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w dwóch konkursach plastycznych: „PRZYGODY SŁONIKA ELMERA” i „NOWE PRZYGODY LASSEGO I MAI”.

Pierwszy konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I – III. Dzieci miały za zadanie wykonać pracę plastyczna w technice kolażu przedstawiającą jedną z przygód słonika Elmera, głównego bohatera serii książek Davida Mc Kee.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, powstało dużo pięknych kolaży. Najwięcej prac zrobili uczniowie z klasy II C.

Przyznano następujące nagrody:

I miejsce – ANGELIKA KOZAJDA z kl. II C,
II miejsce – OLIWIA SZTRYMER z kl. II C,
III miejsce – MATEUSZ SZWAST z kl. I B.

Drugi konkurs skierowany był dla uczniów klas IV – VI. Uczniowie mieli za zadanie wykonać komiks przedstawiający nowe, wymyślone przez dziecko przygody Lassego i Mai. Lasse i Maja to lubiani przez dzieci bohaterowie znanej serii książek pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Technika komiksu okazała się trudna, na konkurs wpłynęło kilka prac, dlatego nie wyłoniono zwycięzców.

Organizatorzy:

Mirosława Rybicka,