SKO-wicze na wycieczce w Łodzi - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

SKO-wicze na wycieczce w Łodzi

SKO w naszej "Trójce"

PKO Bank Polski przygotował wspaniałą niespodziankę dla naszych uczniów. Zaprosił najaktywniejszych SKO-wiczów wraz z opiekunami do Muzeum Kinematografii w Łodzi. Była to forma nagrody dla członków SKO z naszej „Trójki” za efektywną współpracę w ramach programu edukacji finansowej.

Wycieczka odbyła się 10 lutego 2016 roku. Uczestnicy tej turystycznej przygody zwiedzili wspomniane wcześniej muzeum (jedyne takie w Polsce), m.in. stałą wystawę poświęconą polskim animacjom dla dzieci, której bohaterami są najbardziej znane postaci z dobranocek – każda z nich ma swój własny pokój. Przykładowo, bez problemu można było wejść do budy Reksia lub usiąść na jego sankach, odwiedzić Krainę Baltazara Gąbki, zobaczyć przesympatyczne Muminki, zajrzeć do igloo Pingwina Pik Poka czy też pokręcić kołem sterowym na statku Bolka i Lolka wyposażonym w prawdziwe liny okrętowe i koło ratunkowe.

Jednak wyjątkową atrakcją był udział w warsztatach animacji poklatkowej pt. STACJA ANIMACJA, które poprowadziła Pani  Magdalena Parszewska, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej, autorka animowanych trailerów i spotów. W ciągu blisko trzech godzin nasi uczniowie realizowali własne projekty animacji (wymyślali fabułę, wycinali, rysowali i montowali filmy) na temat segregacji odpadów. Były to bardzo ciekawe i kreatywne zajęcia, które dowiodły, że praca nad animowanym filmem jest niezwykle pracochłonna i wymaga ogromnej cierpliwości. Dużym i miłym zaskoczeniem dla wszystkich było to, że efekty swojej pracy, czyli gotowy film mogli obejrzeć na dużym kinowym ekranie.