Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” - działalność profilaktyczna szkoły (informacje dla rodziców) - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Pedagog i psycholog radzą

Profilaktyka, to działania, które mają zapobiec pojawieniu się lub rozwojowi niekorzystnych zjawisk społecznych. To również działania wspierające uczniów i rodziców w zdobywaniu wiedzy i umiejętności przeciwdziałania różnego rodzaju zagrożeniom. Nasza szkoła od wielu lat włącza się w różnego rodzaju działania profilaktyczne, mające na celu promowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie patologiom, rozwijania u dzieci umiejętności radzenia sobie z wymogami współczesnego świata. Profilaktyka, to także budowanie właściwych relacji rówieśniczych, relacji nauczyciel - uczeń, rodzic - dziecko, nauczyciel - rodzic.

W myśl tym założeniom kierujemy do wszystkich rodziców krótką broszurkę wydaną w ramach kampanii „Zachowaj
Trzeźwy Umysł”, jak budować relacje z własnym dzieckiem „Słuchać, a nie tylko słyszeć”, a także „Rodzina, a grupa rówieśnicza dziecka” przybliżająca tematykę pozytywnego i negatywnego wpływu grupy rówieśniczej na Państwa dziecko.

Zachęcam do lektury.

Opracowała: H. Musiałek - pedagog szkolny

Więcej informacji na powyższy temat uzyskają Państwo korzystajac z pomocy
Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole.

Informacje kontaktowe na stronie: