Finał Małej Kolskiej Ligi - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Finał Małej Kolskiej Ligi

Wydarzenia sportowe

W niedzielę 21 kwietnia 2013r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbyła się czwarta runda rozgrywek. Zostały rozegrane mecze 12, 13 i 14 kolejki. Nasza reprezentacja swoje ostatnie zmagania sportowe toczyła z dwoma zespołami z Żelazkowa: Żelazków II oraz Orlik Żelazków. Pierwsze spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem 1:0, natomiast drugie zdecydowaną wygraną naszych chłopaków 4:0. Trzecie spotkanie z Królewską Piątką zakończyło się walkowerem, ponieważ zespół ten, pomimo zgłoszenia do turnieju, nie wziął w nim czynnego udziału. Zatem zgodnie z regulaminem wszystkie mecze właśnie z tym zespołem kończyły się walkowerem (3:0). Po zakończeniu rywalizacji, o godzinie 12 miało miejsce podsumowanie rozgrywek oraz oficjalne zakończenie turnieju połączone z wręczeniem dyplomów, pucharów oraz nagród. Reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na wysokim drugim miejscu ustępując jedynie faworytom turnieju Zrywowi Dąbie. Podczas wszystkich swoich meczów nasi chłopcy prezentowali równą, wysoką formę. Rozegrali czternaście spotkań – zanotowali dwie porażki, jeden remis oraz jedenaście zwycięstw. Podczas trwania całego turnieju była prowadzona klasyfikacja króla strzelców oraz najlepszego bramkarza. Najlepszym strzelcem został zawodnik zespołu z Dąbia, natomiast tytuł najlepszego bramkarza otrzymał reprezentant naszej szkoły, uczeń klasy 6a – Kacper Kniaź. Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi za wywalczenie drugiego miejsca, włożone zaangażowanie oraz sportową postawę podczas turnieju.

Ostateczna klasyfikację Małej Kolskiej Ligi:
1. Zryw Dąbie
2. SP 3 Koło
3. Piaski Straszków
4. ZS nr 1 Koło
5. FC Powstańców
6. Orlik Żelazków
7. Żelazków II

Król Strzelców - Konrad Mechowski - Zryw Dąbie
Najlepszy bramkarz - Kacper Kniaź - SP 3 Koło (na zdjęciu poniżej)