Konkurs plastyczny SZANUJEMY KSIĄŻECZKI - UŻYWAMY ZAKŁADECZKI - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs plastyczny SZANUJEMY KSIĄŻECZKI - UŻYWAMY ZAKŁADECZKI

Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Szanujemy książeczki – używamy zakładeczki” skierowany do uczniów klas I – VI. Konkurs trwał od 19 października do 14 listopada, dzieci miały za zadanie  wykonać ładną, oryginalną i funkcjonalną zakładkę do książki.

Celem konkursu było:

a) zainteresowanie dzieci książką,
b) rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci,
c) kształtowanie umiejętności plastycznych,
d) kształtowanie szacunku i poszanowania dla książek.

Powstało mnóstwo pięknych zakładek. Były to różnorodne  wyklejanki, zakładki z filcu, czy z zasuszonymi roślinami. Były tradycyjne zakładki w kształcie prostokąta, ale pojawiły się też w innych nietypowych kształtach. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, tym razem prace konkursowe oceniali nauczyciele i przedstawiciele uczniów.

W kategorii uczniów klas I – III nagrody przyznano:

I MIEJSCE – MAJA FLASIŃSKA z kl. 2b
II MIEJSCE – ADRIANNA RUSEK z kl. 2
III MIEJSCE – ŁUCJA SZYNALIK z kl. 3
d.

W kategorii uczniów klas IV– VI nagrodzono:

I MIEJSCE - FIONA PAWLAK z kl. 5a
II MIEJSCE – MIŁOSZ ZBOROWSKI z kl. 6
III MIEJSCE – DOMINIKA PEJCZ z kl. 5
b.

W dniu 24.11.2016r. odbyło się wręczenie nagród nagrodzonym dzieciom. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć wystawkę wszystkich zakładek wykonanych na ten konkurs.

Organizatorzy:

Mirosława Rybicka,