„Using literature in an EFL classroom” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„Using literature in an EFL classroom”

Wiadomości

Nauczyciel języka angielskiego, Pani Kinga Drzewiecka, podzieliła się swoją wiedzą metodyczną na łamach cenionego magazynu dla anglistów pt. „The Teacher”. Jej autorski artykuł pt. „Using literature in an EFL classroom” dotyczył wykorzystania literatury w nauczaniu języka angielskiego jako obcego.

Artykuł ten w całości w języku angielskim wprowadza czytelnika w kwestie motywacji i metodyki pracy z tekstem narracyjnym pokazując kryteria wyboru i adaptacji na zajęciach. W publikacji czytelnik znajdzie wiele tytułów ze współczesnej anglojęzycznej literatury dziecięcej, a konkretnie ze współczesnych książek obrazkowych docenianych przez krytyków, które z powodzeniem mogą służyć nauczycielom jako narzędzie w uatrakcyjnieniu zajęć z języka angielskiego dla młodszych uczniów. Artykuł jest opatrzony w bio-notkę, gdzie Pani Kinga chwali się, że jest nauczycielem w naszej szkole.