"Ceramiczne Anioły" i "Bombka Choinkowa" - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

"Ceramiczne Anioły" i "Bombka Choinkowa"

"Ze sztuką na ty"

W okresie przedświątecznym Miejski Dom Kultury zorganizował dwa konkursy plastyczne, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Pierwszy konkurs pt. „CERAMICZNE ANIOŁY” miał charakter warsztatowy. W listopadzie dwie grupy dzieci udały się do pracowni ceramiki w MDK-u, gdzie dowiedziały się, jak pracować w glinie. Pan Arkadiusz Gołębowski w interesujący sposób opowiadał i pokazywał, jak ulepić figurkę anioła. Uczniowie pod okiem instruktora wykonali swoje rzeźby. Powstały piękne anioły.

W tym konkursie zdobyliśmy:
w kategorii uczniów klas I – III:

wyróżnienie – Barbara Wasiak z kl. IIIa,

w kategorii uczniów klas: IV – VI:

II miejsce – Marianna Kujawa z kl. IVa,
III miejsce – Zofia Bartczak z kl. VI
b,
wyróżnienia – Klaudia Matyjasik z kl. VI
Pola Perz z kl. IVa.

Drugi konkurs polegał na wykonaniu projektu BOMBKI CHOINKOWEJ. Dzieci miały za zadanie wyciąć z grubego kartonu bombkę o średnicy 26 cm i ozdobić ją z dwóch stron takim samym wzorem. Technika wykonania bombek była dowolna. Powstało ponad 50 kolorowych i ciekawych ozdób choinkowych.
    Najpiękniejsze bombki  wyeksponowano w czasie świąt na gałązkach choinek w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej.

Wyróżniono bombki wykonane przez dzieci z naszej szkoły:

- Wiktoria Trafna z kl. Ic,
- Fiona Pawlak z kl. II