II Turniej Unihokeja Chłopców - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

II Turniej Unihokeja Chłopców

Wydarzenia sportowe

Sobotnie przedpołudnie 10 listopada było okazją do sprawdzenia umiejętności naszych uczniów w międzypowiatowym turnieju unihokeja szkół podstawowych w kategorii chłopców o Puchar Wójta Gminy Koło. Dla osób nie wtajemniczonych unihokej jest sportem drużynowym, w który gra się przy pomocy poliwęglanowych kijów zakończonych kompozytową blendą, dzięki którym w łatwy sposób można operować i strzelać na bramkę przeciwnika lekką, plastikową piłką. Areną zmagań zawodników była sala sportowa w Szkole Podstawowej we Wrzący Wielkiej.  Pojechaliśmy na zaproszenie imienne organizatora rozgrywek. Nasz zespół znalazł się w gronie znaczących reprezentacji i zawodników. W śród nich byli finaliści rozgrywek na szczeblu wojewódzkim czy ogólnopolskim. Zawody stałe się wyśmienitą okazją do rywalizowania z najlepszymi. Przyczyniły się również do nawiązania nowych znajomości, natomiast sam przebieg rozgrywek był bogatym materiałem do analizy umiejętności naszych chłopaków i poprawy jakości gry, by w przyszłości przełożyć na jak najlepszy wynik sportowy. W turnieju wystartowały reprezentacje gospodarzy, uczniowie z Mąkolna, Grzegorzewa oraz nasz zespół. Należy podkreślić, że mecze z naszym udziałem charakteryzowały się ogromnym zaangażowaniem zawodników oraz pokazały, iż przeciwnicy musieli naprawdę mocno się postarać, by z naszymi chłopcami wygrać. Ostatecznie zawody zakończyliśmy na IV miejscu, jednak nie to było priorytetem, jaki sobie postawiliśmy przed rozgrywkami.
    Kolejnym sprawdzianem jakości i umiejętności gry w unihokeja były miejskie zawody. O pierwsze miejsce rywalizowaliśmy z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 5. Bogactwo doświadczenia, które wywieźliśmy z Wrzącej pozwoliło na spokojne kontrolowanie przebiegu gry i wyniku. Turniej zakończył się zwycięstwem 7:0. Tym samym wywalczyliśmy awans do zawodów powiatowych.
Rozgrywki powiatowe również odbyły się w sali gimnastycznej we Wrzący Wielkiej. Tym razem słabsza dyspozycja naszych zawodników spowodowała, że zawody zakończyliśmy na IV miejscu.

Skład reprezentacji: Frydziński Jan – 5a; Chmiel Igor, Krawczyk Adam, Mielczarek Mateusz – kl. 6a; Czupryński Mateusz, Kaźmierczak Herbert, Szczeciński Aleksander, Chlebos Adam, Jaskólski Jan – kl.6b; Mazur Kamil, Robak Patryk – kl. 6c. Opiekun – Pan Paweł Rakowski.