Konkurs plastyczny DRUGIE ŻYCIE PUSZKI - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs plastyczny DRUGIE ŻYCIE PUSZKI

"Ze sztuką na ty"

Następny konkurs plastyczny zorganizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole, w którym uczestniczyli nasi uczniowie to „Drugie życie puszki”.

Celem konkursu było uświadomienie niekorzystnego wpływu odpadów na środowisko przyrodnicze, zgłębienie zasad recyklingu i rozwijanie kreatywności, zdolności plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu oryginalnego i użytecznego „dzieła” z metalowej puszki lub puszek. Technika wykonania pracy i materiały były dowolne. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, powstały wazoniki, świeczniki, pojemniki na kredki, skarbonki, maskotki, kwietniki i wiele innych przydatnych rzeczy. Na konkurs wpłynęło 190 prac, jury wyłoniło 16 laureatów, wśród których byli nasi uczniowie.

W kategorii uczniów klas I – III:

I miejsce – ŁUCJA MAJKOWSKA z kl. IB,
II miejsce – MAJA FLASIŃSKA z kl. IB.

W kategorii uczniów klas IV – VI:

I miejsce – WERONIKA SUJEWICZ z kl. VC,
III miejsce – BARTŁOMIEJ SOWIŃSKI z kl. VC.

W dniu 14 marca 2016r. w siedzibie biblioteki wręczono laureatom  nagrody – interesujące książki.

Opiekunowie:
                                                                                                     Edyta Zabłocka