IX Warsztaty Zdobienia Ceramiki - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

IX Warsztaty Zdobienia Ceramiki

"Ze sztuką na ty"

Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zaprosiło dzieci z kolskich przedszkoli i szkół podstawowych na IX WARSZTATY ZDOBIENIA CERAMIKI.
4 października udaliśmy się do siedziby muzeum. Na wstępie Pan Bartłomiej Grzanka przedstawił ciekawą prezentację multimedialną, która przybliżyła dzieciom to, jak powstaje ceramika i w jaki sposób można ozdobić naczynia.
    Następnie obejrzeliśmy część wystawy poświęconej ceramice. Mogliśmy w teorii i „na żywo” zapoznać się z technikami zdobniczymi. Tak przygotowani przystąpiliśmy do tworzenia. Każdy uczestnik otrzymał ceramiczny talerz, farby i pędzle. Mogliśmy ozdobić swoje naczynie w dowolny sposób. W trakcie pracy panowała miła, wręcz rodzinna atmosfera. Nawet opiekunowie włączyli się do ozdabiania naczyń. Powstały piękne dzieła sztuki użytkowej.

Na zakończenie wszystkie dzieci i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Opiekun:
                                                                                                 Pani Renata Wabnic-Osowska