Konkurs plastyczny "Książki naszych marzeń" - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs plastyczny "Książki naszych marzeń"

Program rządowy "Książki naszych marzeń"

W ramach realizacji Programu Rządowego wspierającego czytelnictwo biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas I – VI pt. „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”.

Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie wykonać ilustrację do jednej z przeczytanych książek, które zostały zakupione za środki pozyskane z programu lub do książek, które w dzieciństwie czytali nasi rodzice i dziadkowie. Pracę można było wykonać w dowolnej technice plastycznej.

Wśród bohaterów książek przedstawionych na kolorowych obrazkach najczęściej pojawiały się Muminki, Pan Kleks, Ania z Zielonego Wzgórza, Pinokio, Piaskowy Wilk, Zosia z ulicy Kociej, Słoń Elmer.

Jury nie przyznało nagród w kategorii uczniów klas I – III, natomiast w kategorii uczniów klas IV – VI nagrody książkowe otrzymały:

I miejsce – Julianna Ulińska z kl. Va,
II miejsce – Anna Wozińska z kl. V