Jak bezpiecznie korzystać z serwisu SKO? - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Jak bezpiecznie korzystać z serwisu SKO?

SKO w naszej "Trójce"

Oszczędzanie jest wśród naszych uczniów bardzo popularne. Nowoczesna formuła gromadzenia przez dzieci pieniędzy przypomina tę, która funkcjonuje wśród dorosłych. Młodzi zwolennicy oszczędzania posiadają teraz swoje konta, które mogą obsługiwać przez Internet. Jest to wygodna i szybka forma kontrolowania stanu swoich zasobów pieniężnych, identyczna z tą, do jakiej mają dostęp starsi.

W trosce o bezpieczeństwo dziecięcych kont SKO, bank PKO przygotował kampanię informacyjną, która ma za zadanie przekazać uczniom wiadomości na temat wszelkich zagrożeń wynikających z posiadania internetowych kont bankowych. Stworzono postać, która na stronie banku zaprasza do zapoznania się z podstawowymi zasadami korzystania z loginu i  hasła, które otrzymały dzieci po złożeniu przez ich rodziców deklaracji uczestnictwa w projekcie. Zachęc
a:

„Jestem Pancernik, Pancernik - Hatetepes.
Opowiem Ci, jak bezpiecznie korzystać
z serwisu SKO”

W dniu 27 stycznia br. Pancernik – Hatetepes zawitał do naszej szkoły i spotkał się najmłodszymi uczniami. Dzięki niemu poznały podstawowe zasady logowania się na stronie banku i zostały poinformowane o zagrożeniach wynikających z ujawniania kolegom swojego hasła dostępu.

Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami, na których można dojrzeć uśmiechnięte twarze naszych uczniów i wielkiego Pancernika, strażnika bezpieczeństwa uczniowskich kont SKO.