Czas na wakacyjny odpoczynek - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Czas na wakacyjny odpoczynek

Wiadomości

W piątek 25 czerwca 2021 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Był to niezwykle trudny rok i czas, w którym musieliśmy zmierzyć się z efektami pandemii i nową rzeczywistością. Nauka zdalna i nowe wyzwania wynikające z nauki online, często budziły w nas lęk, opór i niepewność, ale daliśmy radę. Uroczystość zakończenia odbyła się w dwóch turach. Przy sprzyjającej aurze na boisku szkolnym o godzinie 9.00 zebrały się dzieci z klas 1-3. Uczniowie klas 4-7 żegnali się ze szkołą o godzinie 10.30.

Po powitaniu społeczności szkolnej, w obecności pocztu sztandarowego odśpiewano hymn narodowy. Dyrektor szkoły, Pani Grażyna Trocińska, w kilku słowach podsumowała pracę w mijającym roku szkolnym i podziękowała wszystkim zebranym za ogrom wysiłku i zaangażowanie włożone w proces edukacyjny. Ciepłe słowa i życzenia miłego wypoczynku skierował do uczniów i nauczycieli przewodniczący Rady Rodziców, Pan Sebastian Kuty. Następnie dzieci, które osiągnęły najwyższe wyniki w nauce zostały wyróżnione nagrodami książkowymi.

Wspólnie odśpiewany hymn szkoły zwieńczył część oficjalną zakończenia roku szkolnego. Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. Zanim znowu spotkamy się w szkolnych murach życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

(artykuł: Danuta Borowska)

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 klas 1 - 3 (godzina 9:00).

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 klas 4 - 7 (godzina 10:30).