"Kubuś Puchatek i jego przyjaciele" - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

"Kubuś Puchatek i jego przyjaciele"

"Ze sztuką na ty"

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas I–III pt. „KUBUŚ PUCHATEK I JEGO PRZYJACIELE”. Przez cały marzec dzieci czytały książkę i przypominały sobie przygody Kubusia Puchatka, Królika, Tygryska, Prosiaczka, Kłapouchego i Krzysia. Na początku kwietnia prawie wszystkie młodsze klasy przystąpiły do wykonania prac konkursowych w technice kolażu, na formacie A4.

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie konkursem. Powstało wiele interesujących wyklejanek i wydzieranek, w których wykorzystano kolorowy papier, gazety, bibułę, tkaniny, brokat, cekiny, włóczkę, plastelinę. Należy podkreślić, że najwięcej prac konkursowych wpłynęło od uczniów z klasy II B i  II C.

Trudno było wybrać najładniejsze dzieło. Przy tak dużej ilości pięknych prac Jury miało problem z wyłonieniem zwycięzcy, jednak po dłuższej naradzie przyznało nagrody (książki), które otrzymali:

I miejsce KRYSTIAN JÓŹWIAK z klasy II C,
II miejsce JULIA FILIKS z klasy II C,
III miejsce PAWEŁ KOTKOWSKI z klasy II B.

Nagrodzone i najładniejsze prace można było obejrzeć na gazetce szkolnej.

Organizatorzy konkursu:
                                                                                                          Mirosława Rybicka