Egzamin Ósmoklasisty 2021 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Egzamin Ósmoklasisty 2021

Wiadomości

W dniach 25, 26 i 27 maja 2021 roku przeprowadzony został egzamin ósmoklasisty, do którego zgłoszono ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół. W naszej placówce edukacyjnej do egzaminu ósmoklasisty przystapiło 46 uczniów.

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty

Dzień

Przedmiot

Godzina rozpoczęcia

25 maja (wtorek)

język polski

120 minut

26 maja (środa)

100 minut

27 maja (czwartek)

język obcy nowożytny

90 minut

W przypadku uczniów, którym przysługiwało dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami mógł być przedłużony:

- o 60 minut z języka polskiego,
- o 50 minut z matematyki,
- o 45 minut z języka obcego nowożytnego.

Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 115 różnego rodzaju arkuszy, w tym 59 arkuszy z języka polskiego i matematyki w języku polskim i litewskim
oraz 56 arkuszy i 24 płyty z języków obcych nowożytnych.

Największa grupa ósmoklasistów (96,66%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem był język niemiecki (2,92%). Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpiło łącznie 0,42% ósmoklasistów.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca 2021 roku. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca 2021 roku.

Źródło: Informacja CKE o egzaminie ósmoklasisty przeprowadzanym od 25 do 27 maja 2021 r. - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)