Żyrafa Lokatka w Trójce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Żyrafa Lokatka w Trójce

SKO w naszej "Trójce"

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego (SKO) to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej dla dzieci w Polsce.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole  współpracują z bankiem od 1987 roku. Corocznie biorą udział w konkursie „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO”, niejednokrotnie odnosząc sukcesy na szczeblu ogólnopolskim.

SKO to nie tylko nauka oszczędzania, ale także podstawy bankowości, ekonomii, przedsiębiorczości oraz ekologii i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Program pomaga dzieciom rozwinąć większą świadomość istotnego znaczenia pieniądza w współczesnym świecie, roli oszczędzania w życiu człowieka oraz poczucia satysfakcji z osiągnięcia zamierzonych celów.

Żyrafa Lokatka w tym dniu uczestniczyła w codziennych  zajęciach szkolnych. Opowiedziała najmłodszym dzieciom skąd się wzięły pieniądze, do czego służą, jak je oszczędzać i jak mądrze nimi gospodarować. Dodatkowo z Żyrafą Lokatką dzieci czytały książki w ramach projektu „Cała Polska czyta dzieciom”. Na koniec spotkania zrobiły sobie kilka pamiątkowych zdjęć, z żalem pożegnały się z żywą maskotkę SKO i poprosiły, by odwiedzała częściej naszą szkołę…

…a więc nie mówimy: żegnaj lecz do zobaczenia wkrótce!

Dnia 18 maja 2016 roku naszą szkołę odwiedziła pracownica oddziału PKO BP w Kole, Pani Andżelika Gutkowska wraz ze specjalnym gościem - Żyrafą Lokatką, która jest symbolem nowego serwisu bankowego przeznaczonego dla dzieci w wieku 6 - 13 lat. To właśnie Żyrafa Lokatka i Pancernik Hatetepes (poznaliśmy go jesienią, ubiegłego roku podczas spotkania poświeconego tematyce „Jak bezpiecznie korzystać z serwisu SKO?”) są wirtualnymi bohaterami Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego, którzy w przyjazny sposób prowadzą dzieci przez świat finansów.