Turystyka na dwóch kołach - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Turystyka na dwóch kołach

Wydarzenia sportowe

Tradycją naszej szkoły stały się organizowane rajdy, zarówno piesze jak i  rowerowe. Stanowią one dla uczniów atrakcyjną formę aktywności fizycznej. Dzięki nim uczniowie poszerzają swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, uczą się współpracy w grupie. To również bardzo dobra lekcja pozwalająca poznać zasady dobierania ubioru do warunków atmosferycznych.

Tegoroczna piękna polska jesień sprzyjała zorganizowaniu dwóch rajdów rowerowych. Pierwszy z nich to połączenie aktywnego wypoczynku z obchodami Dnia Chłopca. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy Vc wraz z wychowawcą i nauczycielami wychowania fizycznego. Trasa wiodła wałem wzdłuż rzeki Warty do gospodarstwa agroturystycznego  w miejscowości Lubiny. Tam uczniowie mięli do pokonania trasę w parku linowym.  Następnie przyszedł czas na regenerację sił. Zostaliśmy zaproszeni przez rodziców naszej koleżanki do jej domu na ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Była to również okazja do przeprowadzenie kilku konkursów. Nieubłaganie zbliżał się czas powrotu do Koła. Jak to zazwyczaj w takich momentach bywa, każdy jak mógł tak przedłużał. Wróciliśmy bardzo zadowoleni, niektórzy również zmęczeni.

Dwa tygodnie później odbył się kolejny rajd. Oferta była skierowana do pozostałych uczniów szkoły. Zgłosiło się ponad trzydzieścioro chętnych. Trasa rajdu była identyczna, jak wcześniej. Uczniowie zmierzyli się także z trudnościami parku linowego, urozmaicali sobie pobyt grą w piłkę nożną. Przygotowane było również ognisko wraz  z pieczeniem kiełbasek.