Święto Pluszowego Misia 2017 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Święto Pluszowego Misia 2017

Biblioteka szkolna

„Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanką przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija”.

W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia  biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Miś o bardzo małym rozumku”
.

Dzieci miały za zadanie namalować farbami wizerunek jednego z najpopularniejszych misiowych bohaterów książek dla dzieci – Kubusia Puchatka. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów. Powstało ponad 40 pięknych wizerunków popularnego misia. Po długich naradach wyłoniono zwycięzców.

W kategorii uczniów klas I – III:

Nagroda specjalna – Łucja Majkowska z kl. III B,
I miejsce – Anna Przybysz z kl. IIIb,
II miejsce – Rafał Sujewicz z kl. IIb i Gabriela Kasprzak z kl. Ib,
III miejsce – Oliwia Kujawa z kl. IIId i Jan Szymczak z kl. Ib,
Wyróżnienia: Adrianna Rusek z kl. IIIb, Szymon Zaremba z kl. Ia i Marcel Lewicki z kl. Ia.

Wkategorii uczniów klas IV – VII:

I miejsce – Noemi Płuzińska z kl. VIIb,
II miejsce – Dominika Pejcz z kl. VIb i  Katarzyna Lasota
z kl. IVc,
III miejsce – Szymon Malicki z kl. VIIa i Norbert Pejcz z kl. IVc,
Wyróżnienia: Emilia Paprocka z kl. VIc i Łucja Szynalik z kl. IVd.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały drobne upominki, a ich piękne prace wyeksponowano na gazetce szkolnej.

27 listopada 2017r. chętni uczniowie zabrali do szkoły swoje ukochane misie – w szkole zrobiło się miło i przytulnie! Przez cały tydzień w czasie długich przerw w bibliotece szkolnej można było posłuchać fragmentów książek, których bohaterami są misie. W bibliotece zorganizowano też wystawkę „misiowych” książek.

Opiekunowie:
                                                                                                                              Mirosława Rybicka,