SP3 Koło w #GaszynChallenge - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

SP3 Koło w #GaszynChallenge

Czym jest #GaszynChallenge?

#GaszynChallenge to ogólnopolska akcja wspierająca terapię medyczną dzieci chorych na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Jej inicjatorem jest Marcin Topór z Ochotniczej Straży
Pożarnej w Gaszynie. W pierwszym zamyśle to wyzwanie internetowe miało na celu pomóc zebrać środki pieniężne na leczenie półtorarocznego chłopca – Wojtusia Howisa, chorego właśnie na SMA. Z czasem akcja urosła do rangi przedsięwzięcia o zasięgu obejmującym cały kraj.

Na czym polega akcja #GaszynChallenge?

Akcja ta polega na wykonaniu przez zespół reprezentantów nominowanej do Challange organizacji (np. szkoły, przedsiębiorstwa lub innej instytucji) jednej serii ćwiczeń fizycznych (pompek i przysiadów) w ilości 10 powtórzeń, zbiórkę środków pieniężnych na ten szczytny cel, o którym była mowa powyżej oraz udokumentowanie realizacji wyzwania w postaci nagrania video lub zdjęć zamieszczonych w mediach internetowych. Następnie nominowanie trzech wybranych podmiotów do wzięcia udziału i kontynuacji #GaszynChallenge.

SP3 Koło w #GaszynChallenge

Taką nominację otrzymała również nasza placówka. Do udziału w akcji wyznaczyli nas: przewodniczący Rady Miejskiej w Kole - Pan Tomasz Sobolewski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Głębokiem
(gmina Olszówka) - Pani Katarzyna Górnik.

Zespół pracowniczy „kolskiej trójki” przyjął wyzwanie z wielkim entuzjazmem stając do realizacji zadania w dniu 1 lipca 2020 roku o godz. 11:00. Podczas spotkania, w celu wsparcia finansowego akcji zebrano 422 zł.

Do dalszej kontynuacji akcji dyrektor SP3 Pani Grażyna Trocińska nominowała trzy kolskie placówki oświatowe: Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową nr 2 i Szkołę Podstawową nr 5.

(Jarosław Kaźmierczak)