Wiosenny piknik SKO - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Wiosenny piknik SKO

SKO w naszej "Trójce"

Wiosna to czas spacerów, wycieczek i pikników. Trawniki pełne żółtych mleczy zapraszają do rekreacji i wypoczynku na łonie natury. Dlatego panie opiekunki SKO z kolskiej „Trójki” zaprosiły dzieci z klas 1-3 na majówkę.

Piknik odbył się z okazji pierwszej rocznicy Szkolnego Blogu SKO. Główną atrakcją były konkurencje sportowe, których finaliści otrzymali upominki ufundowane przez PKO BP w Kole.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole to placówka z bogatą historią, a początki edukacji finansowej sięgają lat 80-tych poprzedniego stulecia. Jednak w 2006r. szkolne oszczędzanie zaczęło słabnąć i powoli zanikać, co w rezultacie spowodowało kilkuletnią przerwę w tym obszarze funkcjonowania szkoły.

Aktywność Szkolnej Kasy Oszczędności została ponownie wznowiona w 2012 roku i z dnia na dzień funkcjonuje coraz prężniej czego wynikiem jest powstanie w 2014r. Szkolnego Blogu SKO
informującego na bieżąco o wszelkich działaniach podejmowanych w celu propagowania idei oszczędzania.

Nad poprawnym i owocnym przebiegiem niniejszego przedsięwzięcia czuwają: wicedyrektor naszej szkoły - Pani Grażyna Trocińska oraz nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej - Pani Magdalena Zapędowska-Śpiewak.