„Trójka” z tytułem „Szkoły w ruchu” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„Trójka” z tytułem „Szkoły w ruchu”

Wydarzenia sportowe

Minister Edukacji Narodowej ogłosiła rok szkolny 2013/2014 „Rokiem szkoły w Ruchu”. Ogólnopolska akcja „Ćwiczyć każdy może” była skierowana dla dzieci i młodzieży przedszkoli oraz szkół. Miała na celu propagowanie aktywności fizycznej, promowanie zdrowia, zdrowego sposobu odżywiania się oraz kształtowania umiejętności organizowania własnego czasu wolnego, racjonalnego łączenia obowiązku nauki i wypoczynku. Należy pamiętać, że ruch jest naturalną potrzebą każdego młodego człowieka. Szereg podejmowanych przedsięwzięć w czasie akcji miało uświadomić dzieciom i ich rodzicom, że aktywność fizyczna nie ogranicza się jedynie do obowiązkowych lekcji wychowania fizycznego w szkole.

Bardzo niepokojące badania naukowe dotyczące zdrowia, w szczególności coraz częstszych wad postawy, wskazują, że wychowanie fizyczne jest bardzo ważnym elementem kształtowania młodego pokolenia.
Podejmowanie aktywnego trybu życia  w tak młodym wieku  może być również świetnym momentem do odkrycia talentów i zapoczątkowania przyszłej kariery zawodniczej. Nie można również zapomnieć o bardzo ważnej roli nauczyciela wychowania fizycznego, który powinien być przykładem dla najmłodszych, winien pełnić rolę animatora życia sportowego w szkole, być bardzo ważnym ogniwem w całym procesie edukacji dzieci i młodzieży.

Ogólnopolska akcja objęła łącznie 4444 placówki przedszkolne i szkolne. W województwie wielkopolskim przystąpiło 620 placówek oświatowych. Nasza szkoła znalazła się w gronie 426 wyróżnionych, którym organizatorzy akcji przyznali tytuł „Szkoły w ruchu”. Szkoła podjęła wiele interesujących inicjatyw. Do najważniejszym należy zaliczyć akcję przy współpracy banku PKO w Kole pt. „Licz i ćwicz”, zajęcia w Fitness Klubie w Kole dzięki zaangażowaniu i uprzejmości jego właściciela Pana Pawła Maciejewskiego, lekcje tenisa ziemnego prowadzonego przez zaproszonego do szkoły instruktora  Pana Roberta Woźniaka, wycieczki rowerowe i autokarowe, szereg zawodów sportowych. O tym wszystkim można było również na bieżąco przeczytać na naszej stronie. Mamy nadzieję, że cele akcji zostały przyswojone przez naszych uczniów i będą procentowały w dalszym życiu.