Żyj w zgodzie z przyrodą - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Żyj w zgodzie z przyrodą

ZHP w "Trójce"
 
 


    Grupa harcerzy, wraz z druhnami: Panią Iloną Szczecińską i Panią Magdaleną Zapędowską, wyruszyła w pierwszy majowy weekend na wycieczkę do szkółki leśnej „Kiejsze” Nadleśnictwa Koło.

Swoją majową przygodę i spotkanie z naturą rozpoczęli od wędrówki ścieżką przyrodniczą „Leśny Parów”. Zwiedzając tę trasę zapoznali się z pracą leśnika-szkółkarza, produkcją sadzonek drzew i krzewów. Poza tym zobaczyli ekspozycję dawnych narzędzi leśnych - narzędzi do żywicowania, budek lęgowych i przekrojów różnych gatunków drzew iglastych oraz liściastych.

W Leśnej Izbie Nadleśnictwa widzieli nasiona drzew leśnych, tablice przedstawiające poszczególne gatunki drzew leśnych i ich szkodniki, gabloty entomologiczne, książki przyrodnicze, zegar obrazujący pory śpiewu ptaków leśnych, zabytkowe przybory biurowe używane dawniej w kancelarii leśnika oraz tablice magnetyczne o tematyce leśnej.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się tablica edukacyjna „Leśny koncert”. Wybierając z legendy umieszczonej na ramie tablicy interesujący nas gatunek, po wciśnięciu przycisku wydaje charakterystyczny głos. Ponadto lektor krótko prezentuje środowisko życia, cechy fizyczne wyróżniające to zwierzę oraz ciekawe zachowania wybranego gatunku.


 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego