Konkurs plastyczny „PAN PERRAULT” i ... - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs plastyczny „PAN PERRAULT” i ...

"Ze sztuką na ty"

W dniu 25 stycznia 2018 r. w siedzibie Powiatowej i Miejskie Biblioteki Publicznej w Kole odbyło się wręczenie nagród dla laureatów dwóch konkursach plastycznych.

Pierwszy konkurs zatytułowany był „Pan Perrault”. Uczestnicy konkursu musieli wykonać w dowolnej technice plastycznej ilustrację do wybranej przez siebie bajki Charlesa Perrault. Najczęściej ilustrowanymi przez naszych uczniów bajkami były: „Kot w butach”, „Czerwony Kapturek” i „Śpiąca królewna”
. W tym konkursie III miejsce zdobyła Łucja Szynalik z kl. IVd, a wyróżnienie Sławomir Szczerbiak z kl. IVa.

Drugi konkurs pt. „Sprawiedliwa wśród narodów świata” był zorganizowany dlatego, że rok 2018 jest Rokiem Ireny Sendlerowej, która w czasie II wojny światowej z wielkim poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu projektu „Muralu” poświęconego Irenie Sendlerowej. W tym konkursie wyróżnienie zdobyła Weronika Sujewicz z kl. VIIc.

Opiekun:
                                                                                                             Renata Wabnic–Osowska