Konkurs czytelniczy KRZYŻÓWK - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs czytelniczy KRZYŻÓWK

Biblioteka szkolna

W połowie września biblioteka szkolna ogłosiła KONKURS CZYTELNICZY pt. „KRZYŻÓWKA”. Do dnia 13 października uczniowie mieli stworzyć własną krzyżówkę, w której hasła miały być związane z bohaterami lektur szkolnych i postaciami z popularnych książek dla dzieci. Krzyżówka miała mieć od 10 do 25 haseł i posiadać jedno hasło, które miało tworzyć rozwiązanie. Konkurs ten był skierowany do uczniów klas II – VI.

Celem konkursu było:
- rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
- motywowanie uczniów do czytania,
- kształtowanie wrażliwości czytelniczej,
- zmotywowanie uczniów do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej.

Powstało ponad trzydzieści ciekawych krzyżówek. Były krzyżówki zawierające mało haseł, ale były też bardzo rozbudowane, składające się nawet z 40 haseł. Dzieci wykazały się pomysłowością, kreatywnością i dużą wiedzą z zakresu lektur i innych „modnych” książek dla dzieci. W stworzonych krzyżówkach często pojawiali się bohaterowie książek, które w minionym roku zakupiono do biblioteki w ramach programu rządowego „Książki naszych marzeń”.

Po analizie krzyżówek wybrano najciekawsze.
Nagrodzeni uczniowie otrzymali prezenty, a wyróżnieni drobne upominki.

W kategorii uczniów klas II – III:
- nagroda NORBERT PEJCZ z kl. 3c,
- wyróżnienia: MAJA ŻYLIŃSKA z kl. 2a,
                        MARCELINA JÓZEFOWICZ z kl. 2a,
                        JAN PLUCHRAT z kl. 2c,
                        ADRIAN BARTOSIK z kl. 3d.

W kategorii uczniów klas IV – VI:
- nagroda SZYMON MALICKI z kl. 6a,
- wyróżnienia: JULIA TĘGOS z kl. 4c,
                   JUSTYNA KRÓLIK z kl. 5a,
                   NOEMI PŁUZIŃSKA z kl. 6b.

Organizatorzy:

Mirosława Rybicka,