Uczniowie z SP3 na XXIII Sportowych Mistrzostwach w Inowrocławiu - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Uczniowie z SP3 na XXIII Sportowych Mistrzostwach w Inowrocławiu

Wydarzenia sportowe

W dniu 19 października 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kole

• Filipiak Aleksander – Klasa II c
• Leszcz Wiktor – klasa IV a
• Szwast Marcin – klasa I a
• Szwast Mateusz – klasa IV b

reprezentując kolski klub pływacki MUKS Huragan Koło (trener Michał Oczkowski) rywalizowali na XXIII Mistrzostwach Inowrocławia pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ryszarda Brejzy. Klub reprezentowało w sumie 28 zawodników z roczników 2005 - 2012. Dla wielu  najmłodszych zawodników był to pierwszy start na takich zawodach pływackich i możliwość sprawdzenia się z rówieśnikami z innych klubów.

W zawodach udział wzięło 23 kluby min z: Warszawy, Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Gniezna, Inowrocławia, Płocka, Kalisza, Mogilna i innych.

Na zakończenie I Bloku dzięki zawodnikom z roczników 2009 - 2012 Klub zajmował 2 miejsce w klasyfikacji medalowej na 23 zgłoszone kluby, a zawodnicy SP3 zdobyli łącznie 5 medali: 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Dla klubu medale zdobyli:
Rocznik 2012:
Szwast Marcin - złoto na 25 m stylem klasycznym oraz srebro w stylu dowolnym.

Rocznik 2011
Filipiak Aleksander - brąz na 25 m stylem motylkowym oraz 4 miejsce na 50 m stylem grzbietowym.

Na zdjęciu od lewej: Marcin, Mateusz i Olek.

Rocznik 2009
Szwast Mateusz - złoto na 50 m stylem grzbietowym oraz brąz na 25 m stylem motylkowym,
Leszcz Wiktor - 8 miejsce na 50 m stylem dowolnym oraz 4 miejsce na 50 m stylem klasycznym.

(artykuł: Jacek Szwast)