Konkurs "Muminki" - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs "Muminki"

"Ze sztuką na ty"

„MUMINKI” to tytuł konkursu plastycznego  zorganizowanego przez bibliotekę szkolną z okazji setnej rocznicy urodzin TOVE JANSSON, autorki książek o sympatycznych stworkach.

W marcu uczniowie klas IV – VI wracali do  książek o Maminkach („W Dolinie Muminków”, „Dolina Muminków w listopadzie”, „Tatuś Muminka i morze”, „Lato Muminków”, „Zima Muminków”, „Opowiadania z Doliny Muminków”, „Małe trolle i duża powódź”, „Pamiętniki Tatusia Muminka”, „Kometa nad Doliną Muminków”). Bardzo wzrosło zainteresowanie tymi książkami wśród naszych czytelników.

Na początku kwietnia każdy uczestnik konkursu miał za zadanie wykonać ilustrację do wybranych przygód Muminków. Praca plastyczna miała być wykonana techniką kolażu na formacie A 4.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Powstało wiele interesujących dzieł. W dniu 14.04.2014r. podsumowano konkurs i przyznano jedną nagrodę w postaci książki dla  KARINY GĄSKI z klasy IVa.

Najładniejsze prace można było obejrzeć na gazetce szkolnej.

Organizatorzy konkursu:
                                                                                                                                        Mirosława Rybicka