Konkursy: Rebus i Krzyżówka - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkursy: Rebus i Krzyżówka

Biblioteka szkolna

Na przełomie listopada i grudnia biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w dwóch konkursach. Pierwszy pt. „REBUS” skierowany był do dzieci z klas I – III. Maluchy miały za zadanie narysować rebus, którego rozwiązanie miało być związane z dowolną książką lub jej bohaterem. Drugi konkurs pt. „KRZYŻÓWKA” przeznaczony był do uczniów klas IV – VII.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu krzyżówki, której wszystkie hasła byłyby związane z przeczytanymi książkami. Celem konkursów było:

- rozwijanie wyobraźni, kreatywności i wrażliwości uczniów,
- promowanie czytelnictwa wśród uczniów,
- rozwijanie kultury czytelniczej.

Obydwa konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Przyznano następujące nagrody za najlepsze rebusy:

I miejsce – MARCEL LEWICKI z kl. Ia,
II miejsce – GABRIEL OKULSKI z kl. III
c,
III miejsce – JULIA SWARCEWICZ z kl. III
a.

Nagrody przyznane za najciekawsze krzyżówki:

I miejsce – KATARZYNA LASOTA z kl. IVc,
II miejsce – SZYMON KOWALSKI z kl. V