Konkurs plastyczny W TROSCE O NASZE BEZPIECZEŃSTWO - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs plastyczny W TROSCE O NASZE BEZPIECZEŃSTWO

"Ze sztuką na ty"

W styczniu Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – Szef Obrony Cywilnej Kraju, we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich ogłosił regulamin XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „W TROSCE O NASZE BEZPIECZEŃSTWO”.

Celem konkursu było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy. Konkurs miał też uświadomić, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo – gaśniczych.

Uczniowie naszej szkoły wykonali piękne prace plastyczne, które zostały nagrodzone  na etapie powiatowym.

W kategorii uczniów klas I–III:
I miejsce – DAWID SZYMANKIEWICZ z kl. I
b.

W kategorii uczniów klas IV–VI:
I miejsce – MARTYNA ROGOWSKA z kl. V
b,
II miejsce – BARBARA WASIAK z kl. V
a,
III miejsce – SZYMON MALICKI z kl. V
a.

Dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki, a ich prace nastepnie wzięły udział w kolejnym, wojewódzkim etapie konkursu.

Opiekunowie:
                                                                                                  Edyta Zabłocka,
                                                                                                  Patrycja Zabłocka,
                                                                                                  Renata Wabnic - Osowska

Na etapie wojewódzkim tego konkursu praca MARTYNY ROGOWSKIEJ z klasy VB zdobyła II miejsce. Uczennica otrzymała dyplom, książkę i kilka drobnych upominków.